OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

En Kaliteli Su Arıtma Cihazı

En Kaliteli Su Arıtma Cihazı

En kaliteli su arıtma cihazı, kişinin ihtiyaçları ya da kullanılacağı alana göre değişiklik gösterebilir. Birçok insan için kalite bir yaşam tarzıdır. Kişi kullanacağı bir ürünün nitelikli olmasını ister. Kullanım amacına uygun olmalı ve kişiyi memnun etmelidir. Her insan kullandığı eşyanın, giyindiği giysinin ve içtiği suyun kaliteli olmasını ister. Kaliteli bir hayata sahip olmak için de dengeli ve düzenli beslenmek gerekir.

Suyunun kaliteli olmasında suyun ph derecesi sertlik derecesi ve temizliği çok önemlidir. Eğer bu kriterler sağlanamazsa insan sağlığı tehlikeye girer. Evimizde kullandığımız sular klorlama ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçse de bir su arıtma cihazının elde etti su kadar güvenilir değildir.

Kaliteli bir sudan doğal mineraller magnezyum bikarbonat Demir kalsiyum gibi birçok element bulunur. Suyun içerisindeki kalsiyum miktarı 250 miligram magnezyum miktarı 75 miligram a yakın ise elektrolit bakımından zengin sayılabilir. Ancak bu değerin üzerine çıktığında suyun sertlik derecesi de artar. İşte su arıtma cihazları bu dönemde işlev gösterirler.

En kaliteli su arıtma cihazı kullansanız bile bakım zamanına dikkat etmelisiniz. Bakım zamanı gelen su arıtma cihazı performansını düşürebilir ve sağlığımızı tehdit edebilir. Kullanılan filtrenin temizliği ne dikkat edilmelidir Aksi takdirde filtrenin gözenekleri kapanabilir ve sağlığımız için birçok patojen virüs veya bakteri suyun içinde bulunabilir.

Günümüz teknolojisi artık bakımı ile zaman kaybettirmeyen su arıtma cihazları mevcuttur. Bu cihazların tercih edilme sebepleri arasında aldığımız su arıtma cihazına uygun filtreyi bulmakta zorluk çekmemiz geliyor.

En İyi Su Arıtma Cihazları;

Ev tipi arıtıcılar:

Sanayi tipi arıtıcılar:

Su Arıtma Cihazı Özellikleri

Su arıtma cihazları özelliklerine göre iki türlüdür.  Bunlardan ilki sadece suyun içerisindeki büyük partiküllerin tutulduğu basit arıtma sistemleridir.  Diğer ise büyük partiküllerin yanında vücudumuz için yararlı mineralleri de süzer ve saf suya yakın bir su meydana gelir.

Suyun içerisinde kalsiyum potasyum çinko gibi minerallerin bulunması gerekiyor. İşte bir su arıtma cihazı suda bulunması gereken bu minerallerin hepsini süzdüğünde insan sağlığı için tehlike oluşturur.

İnsan minerallerin sadece sudan alsaydı günde birkaç ton su içmesi gerekirdi. Kaliteli bir yaşam için suyun yanında tükettiğimiz besin nerede dikkat etmeliyiz. En kaliteli su arıtma cihazı suyun içinde bulunan bu mineralleri süzmeden sudaki toksik maddeleri uzaklaştırabilen cihazlardır. Aynı zamanda kalitesine güvendiğimiz için bu suyu çay kahve ve yemeklerimizde gönül rahatlığı ile kullanmamıza olanak sağlamalıdır.

En kaliteli su arıtma cihazı için filtrasyon yöntemi son derece önemlidir. Toksik maddelerin yanında vücudumuz için yararlı mineralleri de götürmemesi gerekir. Su arıtma cihazlarının ev tipi işyeri tipi gibi kullanım alanları vardır. Bu kullanım alanlarına göre de su arıtma cihazının özellikleri değişkenlik gösterir. Evlerde daha çok tezgâh altı su arıtma cihazları tercih edilir.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanılmalıdır?

Su arıtma cihazları kaliteli bir yaşam için olmazsa olmazlardandır. Musluk suyu içemeyen bireyler Damacana su kullanmayı tercih ediyor. Oysa alacağı bir su arıtma cihazı ile kara geçebilir ve güvenle içme suyunu tüketebilir.

Ayrıca Damacana suyu yaz mevsiminde bulunması gerektiği sıcaklıkların üzerinde bir sıcaklığa maruz kalıyor bu da su ile damacanadaki plastik yapısının olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Bakteri ürüyor ve suyun tadında değişimler meydana geliyor. Satın alacağın bir su arıtma cihazı ile suyun içinde bulunan ağır metaller filtreleme sonucu en az seviyeye indiriliyor ve zararlı bakterilerden de arınmış oluyor. Bütün bu sebepler göz önüne alındığında su arıtma cihazı almak Damacana suyuna göre daha ekonomik ve daha güvenli bir hal alıyor. En kaliteli su arıtma cihazı sahibi olmak isterseniz sertifikalı ürünleri tercih edebilirsiniz.