OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Endüstri alanlarında kullanılmakta olan endüstriyel su arıtma sistemleri ev tipi su arıtma sistemlerine kıyasla daha farklıdır. İhtiyaç duyulan temiz ve sağlıklı su ihtiyacı endüstriyel sanayi tipi su arıtma sistemleri ile elde edilir. Bu sistemler ile içme suyu ile birlikte ayrıca farklı alanlarda ihtiyaç duyulan özel suların üretimi sağlanır. Su arıtma sistemlerinde en önemli görevleri sistem içerisinde yer alan filtreler ile sağlanmış olur.

Kum, karbon, yumuşatma (reçine) sistemleri de endüstriyel sanayi tipi su arıtma sistemleri için önemli ve gerekli parçalardır. Her birinin kendi içerisinde özel görevleri, olmazsa olmaz özellikleri vardır. Arıtma işlemi sonrasında suyun içilebilir ve temiz olması asıl amaçtır. Bu yüzden bu sistemlerin iyi bilinmesi ve bu konuda titiz çalışmak gerekir. Özellikle satın alınan su arıtma sistemlerinde bu araçların önemli bir yere sahip olduğunu bilmek ve satın almadan önce endüstriyel su arıtma cihazı fiyatları araştırmak önemli olacaktır.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazlarındaki Elemanlar Ne İşe Yarar?

Endüstriyel su arıtma cihazları, kum sistemleri sayesinde gözle görülen görülmeyen minik partiküllerin tutulması için kullanılmaktadır. Bu işlemi partikülleri kum üzerinde tutarak gerçekleştiren önemli bir işlem haline gelmektedir. Suyun öncelikle filtrasyon işlemine tabi olduğu parçalardan biri olmaktadır.

Bir diğer önemli parça olan karbon sisteminde amaç suda bulunan klorun tutulmasıdır. Bilindiği gibi sularda yer alan klor insan sağlığını tehdit etmekte ve oldukça zararlıdır. Bu yüzden bu filtreleme işlemi son derece önem kazanır. Bunların yanı sıra %10 ila %20 oranında bakterilerin tutulmasını sağlar ve ayrıca suyun daha temiz görünmesi bu filtre sayesinde mümkün olur.

Yumuşatma (reçine) sistemi adından da anlaşılacağı üzere suyun tadının yumuşaması amacı ile kullanılan bir sistemidir. Suyun sertliğinin giderilip daha içilebilir ve temiz bir hale gelmesi için kullanılır.

 

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Birbirinden farklı aşamalar kapsamında suyun tam şekilde temizlenmesine olanak veren su arıtma işlemi gerçekleştirilir. Endüstriyel su arıtma cihazı fiyatları cihazların fitresi ve otomasyonu gibi özelliklerden kaynaklı olarak değişiklik gösterse de genel prensip ve amaç aynıdır. Gelen su ilk aşamada ön filtrasyon sisteminden geçmektedir.

Diğer ismi ile partikül filtresi olarak da bilinen bu aşama kapsamında oldukça küçük mikronluk bir takım zararlı partiküller bu aşamada temizlenir. Daha sonraki aşamalarda ise aktif karbon filtre seçeneği göreve dahil olur ve bu kapsamda suyun içerisindeki kötü tat ve kokunun arındırılması sağlanır. Bu bağlamda istenmeyen klor da yine su içerisinde doğru bir şekilde temizlenir.

 

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Bakımı

Pek fazla teknik bilgiye gerek duyulmadan bakım yapılır. Özellikle sünger filtreler sayesinde düzgün bir şekilde yıkandıktan sonra yeniden kullanım gösterebilir.  Ancak belli bir süre verilmiş olan filtre çeşitleri ve kullanım süresi sona erdiği zaman kesinlikle değiştirilmesi gerekir. Her filtrenin kullanım kılavuzu içerisinde nasıl temizlik ve bakımın yapılacağı ne kadar sürede bir filtrenin değişmesi konusunda bilgilendirici metinler bulunur.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Endüstriyel su arıtma cihazı fiyatları çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu; cihazın fitresine, otomasyonuna, arıttığı su litresine ve ergonomisine bağlıdır. Toplu konutlarda kullanılan cihazla fabrika tarzı büyük işletmelerde kullanılan cihaz fiyatı otomasyon gereği farklılık göstermektedir. Büyük yerlerde kullanılan cihazlar pahalı olmasına karşılık arıttığı su litresi gibi özellikleri daha fazladır. Bu sebepten fiyatta artmış olur. Kullanışı artırmak amacıyla kullanılan lüks musluklara sahip cihazlar fiyat olarak diğer cihazlara göre daha pahalıdır.