OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Fabrika Su Arıtma Sistemleri

Fabrika Su Arıtma Sistemleri

Fabrika su arıtma sistemleri özel iş yerleri olan insanlar için ithal ve imal edilen cihazlardan oluşmaktadır. Gerek özel tasarım gerek ise hazır sistemlerden faydalanılarak yapılmaktadır. Bu sistem genel olarak su tüketimi fazla olan yerlerde kullanılmaktadır. Bu sistemler, toplu konutlarda kullanılan sistemlere kıyasla daha yüksek kapasiteye sahiptirler.

Bu sistemde kullanılan cihazlar sanayi ve fabrika gibi yerlerde tercih edilmektedir. Ayrıca fabrika su arıtma cihazları sistemde kullanılacak suyun kapasitesi ve suyun kalitesine göre ayarlanabilir. Örneğin fabrika kuyu suyu arıtma sistemi olarak tasarlanmış bir cihaz ile şebeke suyu arıtma için tasarlanmış cihaz arasında farklılıklar olabilir. Çünkü su değerleri tasarım esnasında kullanılacak mineral yapısını ve işlerin otomatik işleyişinin malzemelerini değiştirebilir.

Evlerde iş yerlerinde fabrikalarda sanayilerde kullanılan sular atık hale dönüşmektedir. Çünkü kullandığımız sular mikroorganizma ve mikrop bakımından yoğundur. Ama doğal dağdan akan kaynak suları saf ve temizdir. Her zaman doğal dağdan akan sulara sahip olunamadığı için su arıtma sistemleri kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Su arıtma sistemleri sayesinde suyun doğal yapısında bulunan mikrop ve zararlı organizmaları içme suyundan ayırarak içilebilir sular elde edilebilir.

Fabrika Su Arıtma Sisteminin Önemi

Üretim yapan fabrikalarda su olmazsa olmazdır. Bu durum üretim kalitesini ve bu sistemde çalışacak makinaların performansını bile etkilemektedir. Bundan dolayı içme suyunu arıtan su arıtma sistemlerinin büyük çaplı olanı fabrika su arıtma sistemleri olarak kullanılmaktadır. Fabrikanın faaliyet alanına göre su arıtma sisteminde suyun arıtılması farklılık gösterebilir. Faaliyet alanına göre su arıtma sistemi kurulur. Su kaynaklarının azaldığı ve suyu daha dikkatli kullanmamız gereken bu günlerde fabrika su arıtma sistemleri devreye girer. Bu sistemle beraber şebekeden gelen suyun arıtılmasında kullanılan su arıtma sistemleri ve kullanılan suyun arıtılıp tekrar kullanılmasını sağlayan arıtma sistemleri olarak sınıflandırılır.

 

Fabrika Su Arıtma Sistemleri Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Fabrikada çalışan, içme suyu olarak kullandığı suyun arıtılmasının yanında fabrikanın üretimi sırasında kullanılan suyunda arıtılmış olması gerekmektedir. Gıda üretimi yapan sektörler ve tekstil sektörleri başta olmak üzere birçok sektörlerde kullanılmaktadır. Fabrikalarda üretimde kullanılan suyun kalitesi oldukça önemlidir. Fabrika su arıtma sistemi üretimde kullanılan suyun iyi arıtılmış olmaması üretim yapan makinelerin çabuk bozulmasına ve üretimin aksamasına yol açar. Yani hem sağlık açısından hem de maliyet açısından fabrika su arıtma sistemleri yarar sağlar.

 

Atık Suyu ve Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri

Atık suların arındırılıp tekrar kullanılması fabrika su arıtma sistemi ile mümkündür. Filtreler sayesinde zararlı materyaller arındırılır. Böylece atık sular israf edilmemiş olur. Fabrikanın yakınında bulunan bir kuyu suyunun arındırılıp üretimde kullanılması da su arıtma sistemleri ile mümkündür. Arıtılarak fabrikalarda kullanılabilir duruma getirilir.

Fabrika Su Arıtma Sistemi Cihazları

Bu cihazların en önemli özelliklerinden biri otomatik bir şekilde çalışması olup, 7/24 su arıtımını otomatik bir şekilde yapıyor olmasıdır. Bu cihazlar içerisinde tuz tankı bulundurur ve de üstlerinde dijital bir valf vardır. Bu valf su arıtma işini otomatik bir şekilde tamamlar ve kireci yok eder.

Bazı cihazlar en az 2 tanktan oluşur. Bu sistemlerin tanklarının içerisinde reçine minerali bulunur ve bu reçine minerali sudaki tüm kireci emer, yanında tuz tankı da eklenildiğinde tankın biri doyuma ulaştığında öbürüne sinyal gönderir ve su arıtım işlemine 7/24 stabil bir şekilde devam eder. Bu sistemler çok seçkin olup sadece büyük işletmelerde (fabrika vb.) kullanılır.