OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Garanti Bilgisi

GARANTİ BİLGİSİ

 1. GARANTİ SÜRESİ, ÜRÜNÜN TESLİM TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLAR VE ÜRÜN GARANTİSİ 2 YILDIR, 10 YIL SERVİS GARANTİMİZ VARDIR.
 2. ÜRÜNÜN BÜTÜN PARÇALARI DÂHİL OLMAK ÜZERE TAMAMI GARANTİ KAPSAMINDADIR.
 3. ÜRÜNÜN AYIPLI OLDUĞUNUN ANLAŞILMASI DURUMUNDA TÜKETİCİ, 6602 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUNUN 11’İNCİ MADDESİNDE YER ALAN;

A-Satış bedelinden indirim isteme,

B-ücretsiz onarılmasını isteme,

C-satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,

HAKLARINDAN BİRİNİ KULLANABİLİR.

 1. TÜKETİCİNİN BU HAKLARDAN ÜCRETSİZ ONARIM HAKKINI SEÇMESİ DURUMUNDA SATICI; İŞCİLİK MASRAFI, DEĞİŞTİRİLEN PARÇA BEDELİ YA DA BAŞKA HERHANGİ BİR AD ALTINDA HİÇ BİR ÜCRET TALEP ETMEKSİZİN MALIN ONARIMINI YAPMAK VE YAPTIRMAKLA YÜKÜMLÜDÜR. TÜKETİCİ ÜCRETSİZ ONARIM HAKKINI ÜRETİCİ VEYA İTHALATÇIYA KARŞI DA KULLANABİLİR. SATICI, ÜRETİCİ VE İTHALATÇI TÜKETİCİNİN BU HAKKINI KULLANMASINDAN MÜTESEİSİLEN SORUMLUDUR.

 

 1. TÜKETİCİNİN, ÜCRETSİZ ONARIM HAKKINI KULLANMASI HALİNDE ÜRÜNÜN;

– GARANTİ SÜRESİ İÇİNDE TEKRAR ARIZALANMASI,

– TAMİRİ İÇİN GEREKEN AZAMİ SÜRENİN AŞILMASI,

– TAMİRİNİN MÜMKÜN OLMADIĞININ, YETKİLİ SERVİS İSTASYONU, SATICI, ÜRETİCİ VEYA İTHALATÇI TARAFINDAN BİR RAPORLA BELİRLENMESİ DURUMLARINDA; TÜKETİCİ ÜRÜNÜN BEDEL İADESİNİ, AYIP ORANINDA BEDEL İNDİRİMİNİ VEYA İMKÂN VARSA ÜRÜNÜN AYIPSIZ MİSLİ İLE DEĞİŞTİRİLMESİNİ SATICIDAN TALEP EDEBİLİR. SATICI, TÜKETİCİNİN TALEBİNİ REDDEDEMEZ. BU TALEBİN YERİNE GETİRİLMEMESİ DURUMUNDA SATICI, ÜRETİCİ VE İTHALATÇI MÜTESELSİLEN SORUMLUDUR.

 1. MALIN TAMİR SÜRESİ 20 İŞ GÜNÜ, SARF MALZEMELER (FİLTRELER) HARİÇ İŞCİLİK, MALZEME VE ÜRETİM HATALARINA KARŞI İÇİN İSE 30 İŞ GÜNÜNÜ GEÇEMEZ. BU SÜRE, GARANTİ SÜRESİ İÇERİSİNDE ÜRÜNE İLİŞKİN ARIZANIN YETKİLİ SERVİS İSTASYONUNA VEYA SATICIYA BİLDİRİMİ TARİHİNDE GARANTİ SÜRESİ DIŞINDA İSE MALIN YETKİLİ SERVİS İSTASYONUNA TESLİM TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLAR. ÜRÜNÜN ARIZASININ GİDERİLMESİ HUSUSUNDA DEĞİŞTİRİLECEK PARÇALARIN TESPİTİ TAMAMEN FİRMAMIZA AİTTİR. ARIZANIN GİDERİLMESİ ÜRÜNÜN BULUNDUĞU YERDE VEYA YETKİLİ SERVİSLERDE YAPILABİLİR. MÜŞTERİNİN BUNA ONAYI ŞARTTIR. MALIN GARANTİ SÜRESİ İÇERİSİNDE ARIZALANMASI DURUMUNDA, TAMİRDE GEÇEN SÜRE GARANTİ SÜRESİNE EKLENİR.
 2. ÜRÜNÜN KULLANMA KILAVUZUNDA YER ALAN HUSUSLARA AYKIRI KULLANILMASINDAN KAYNAKLANAN ARIZALAR GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR.
 3. TÜKETİCİ, GARANTİDEN DOĞAN HAKLARININ KULLANILMASI İLE İLGİLİ OLARAK ÇIKABİLECEK UYUŞMAZLIKLARDA YERLEŞİM YERİNİN BULUNDUĞU VEYA TÜKETİCİ İŞLEMİNİN YAPILDIĞI YERDEKİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE VEYA TÜKETİCİ MAHKEMESİNE BAŞVURABİLİR.
 4. SATICI TARAFINDAN BU GARANTİ BELGESİNİN VERİLMEMESİ DURUMUNDA, TÜKETİCİ GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURABİLİR.

GARANTİ KAPSAMINA GİRMEYEN HUSUSLAR :

 1. KULLANMA HATALARINDAN MEYDANA GELEN HASAR VE ARIZALAR.
 2. ÜRÜNÜN MÜŞTERİYE TESLİMİYETİNDEN SONRA TAŞIMA SIRASINDA OLUŞAN HASAR VE ARIZALAR.
 3. YANGIN, DOĞAL AFETLER SONUCU MEYDANA GELEBİLECEK HASARLAR VE ARIZALAR.
 4. ÜRÜNÜN KULLANMA KILAVUZUNDA HUSUSLARA AYKIRI KULLANMASINDAN KAYNAKLANAN ARIZALAR.
 5. SARF MALZEME (FİLTRELER) KULLANMA KILAVUZUNDA BELİRTİLEN SÜRELERİN AŞILMASINDAN DOĞAN ARIZALAR.