OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

İş Yeri Tipi Su Arıtma Cihazı

İş Yeri Tipi Su Arıtma Cihazı

İş yeri tipi su arıtma cihazı, iş yerinde tüketilen suyun daha kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Susuz bir hayat düşünmek mümkün değildir. Hayatımızı sürdürebilmek için, kişisel ihtiyaçlarımızda, yemek yapımında ve birçok alanda suya ihtiyacımız vardır. Ama dünyada su kaynağımız zamanla azalmaktadır. Bu yüzden su israfını önlemek yeniden kullanılır hale getirmek için su arıtma cihazları hayatımızda yer almaktadır. Arıtılan sular çok daha temiz ve saf hale getirilir.
Su arıtma cihazı ilk olarak 1929 yılında İngiltere de icat edilmiştir. Kısa sürede yaygınlaşan su arıtma cihazları insanların hayatında yer almaya başladı. Kullanılan su arıtma cihazı sayesinde sular çok daha temiz ve saf hale getirildi. İnsan sağlığı için çok önemli bir yere sahip oldu. İlk altı ay anne sütüyle beslenen bebeklerin daha sonra suya ihtiyaç duydukları için arıtılmış sular anneler için çok büyük önem gösterir. Su sıkıntısı yaşanan birçok ülkede sular arıtılarak her alanda kullanılmaktadır.

İş Yeri Tipi Su Arıtma Cihazı Nerede Kullanılır?

Zamanla gelişen su arıtma cihazları hayatımızın birçok alanında kullanılır hale getirildi. Evde iş yerlerinde hastanelerde kafeteryalarda ve daha birçok yerde kullanılmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden birisi de iş yeri tipi su arıtma cihazları diyebiliriz. İş yerlerinde çalışanların içme yemek çay gibi vb. ihtiyaçları için kullanılır.

Su arıtma cihazı kullanılan iş yerlerinde çalışma performansı artmaktadır. İçilen suyun daha mineralli ve saf su olması vücudun daha dinamik olmasını sağlar. Su kaynaklarının hızla azalması sebebiyle büyük işletme yerlerinde iş yeri tipi su arıtma cihazları kullanılmaktadır.

Suyun hızla arındırılıp yeniden kullanılır hale getirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Mikroplardan arındırılan suyun temiz ve saf olması hazırlanan yiyeceklerin içeceklerin kullanımı için önemlidir. Osds mini su fabrikası sizin için en kaliteli ve sağlam şekilde su arıtma cihazları üretmektedir.

İş Yeri Tipi Su Arıtma Cihazları taşıdığı bu önem sayesinde en çok tercih edilenler arasındadır.
İşyeri ve ofis ortamlarında tercih edilecek olan su arıtma cihazı seçimlerinde kaliteli malzeme kullanılarak üretilen cihazı tercih etmek çok önemlidir. Kaliteli malzemeden üretilen iş yeri tipi su arıtma cihazlarında paslanma vb. şeyler yaşanmaz.

 İş Yeri Tipi Su Arıtma Cihazının Önemi Nedir?

İşyerlerinde, ofislerde, dükkanlarda kaliteli su arıtma cihazları kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Son zamanlarda çok işlevli özelliklere sahip olan ve işyerleri için uygun olan su arıtma cihazı satışı fazlasıyla yapılıyor. Kaliteli özelliklere sahip olan cihazların su arıtmada kullanılırken arıtılmış suyu depolama özelliği de de yüksek oluyor.

Çalışan personel sayısı fazla olan iş yerlerinde su depolama kapasitesi yüksek cihazlarda su arıtma cihazı tercih edilmelidir. Bütün işyerlerinde sağlam su arıtma cihazı kullanıldığında en sağlıklı en kaliteli en saf su elde ederiz.  İş yeri tipi su arıtma cihazlarında farklı yöntemler kullanılır. Bunların bazıları şöyledir;

  • Serbest granül aktif karbon
  • Katı karbon blok filtreler
  • Karbon bloğu
  • Ters ozmos
  • Ultraviyole sistem
  • Damıtma yöntemi
  • Su yumuşatma sistemleri Ultrafiltrasyondur.
  • En sık kullanılan yöntem ise Ters Ozmos yöntemidir.

İlk önce ABD de ortaya çıkıp kurulmuş bir sistemdir. Ters ozmos işlemi esnasında suya basınç uygulayarak suda metallerin ayrıştırılmasıdır. En kuvvetli sağlam su arıtma yöntemidir.  Çalışan sayısı yüksek olan iş yerlerinde kullanımı tercih edilir. Çünkü gün içerisinde 1500 litreye yakın su arıtır.
Kısacası su arıtma cihazları hayatımızın her alanı için çok büyük önem taşımaktadır. Kendinizi ve çalışanlarını düşünüyorsanız su arıtma cihazı kullanmak en verimli olanıdır. Sizde iş yerlerinizde su arıtma cihazı kullanarak iş verimliliğini artırabilir ve sağlığınızı da koruyabilirsiniz.