OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Sanayi Tipi Arıtma Cihazı

Sanayi Tipi Su Arıtma Cihazı

Sanayi tipi su arıtma cihazı, daha verimli ve hızlı bir süreç için mutlaka gereklidir. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 22 Mart 1993 yılında suyun önemine dikkat çekmek için bu tarihi dünya su günü olarak ilan etmiştir. Hızla tükenmek de olan suyun kullanımına dikkat etmek ve tekrar kullanılır hale getirmek en doğru olanıdır. Bu yüzden su arıtma cihazlarını tercih etmek çok önemlidir. Sanayi tipi Su arıtma cihazları hayatımıza çok eski yıllarda İngiltere’de üretilerek girmiştir. Ve daha sonra birçok farklı alanda kullanmak için üretilmiştir.

Hızla günümüze ulaşan ve çok tercih edilen su arıtma cihazlarını çok sık görmekteyiz. Bildiğimiz gibi su arıtma cihazları hayatımızın büyük kısmında önemli bir yere sahiptir. Köyde, bağda, dağ evlerinde kalıp doğal kaynak sularına yakın değilseniz işiniz zor demektir.

Evlerde iş yerlerinde fabrikalarda sanayilerde kullanılan sular atık hale dönüşmektedir. Çünkü kullandığımız sular mikroorganizma ve mikrop bakımından yoğundur. Ama doğal dağdan akan kaynak suları saf ve temizdir.

Evlerde fabrika ve sanayilerde kullanılan sular doğal olmadığı için suların su arıtma cihazların da kullanılarak daha saf temiz ve verimli hale getirilerek kullanılmaktadır. Arıtılmış su kullanımı insan sağlığı için çok önemlidir.

sanayi-tipi-su-aritma-cihazi

Sanayi Tipi Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar?

Sanayi tipi su arıtma cihazlarının en önemli işlevi şebeke sularını arıtarak kullanılır içilir hale getirilmesini sağlar. Sanayi tipi su arıtma cihazları daha büyük işletme, sanayilerde kullanıldığı için daha fazla suyu arıtır. Cihazların kurulması zordur. Sanayi tipi su arıtma cihazı kurulduktan sonra 24 saat arıtılmış temiz suyu gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Su arıtma cihazı alırken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır.

Bunlar; kapasitesi, kullanım amacı, yetkili servisi olup olmadığı bunlara dikkat edilmelidir. Tecrübeli çalışanların ürettiği cihazlar insan sağlığı için en üst düzeydedir.  Sizde kendinizi ve çalışanlarınızı düşünüyorsanız sanayi tipi su arıtma cihazı alarak çok rahat edebilirsiniz. Büyük sanayi dükkanları ve fabrikalarda kullanılan su arıtma cihazları birçok kolaylık sağlamaktadır.

En çok tercih edilen ise ters ozmos sistemidir. Bu sistem su da bulunan kimyasalları mikroorganizmaları ayrıştıran bir sistemdir. Bu sistemi ilk defa ABD de kullanmışlardır. Daha sonra dünya genelinde kullanımı yaygınlaştırılmıştır.  Kullanılan su arıtma cihazlarına filtreler takılmaktadır. Bunlardan bazıları; reçine sediment spun karbon vb. gibi birçok filtre vardır.

Sanayilerde Su Kullanımı ve Sanayi Tipi Su Arıtma Cihazları

Sanayilerde su kullanımı %18,3 civarlarındadır. Her ne kadar sanayi sektöründe kullanılan sular tarım alanlarında evlerde kullanılan sulara göre az olsa da sanayilerin dağınık inşa edilmesinden dolayı şehir çevresinde kirliliğe neden oluyor. Arıtılmadan bırakılan bu sular doğal kaynaklardan gelen sularında kirlenmesine neden oluyor. Bu yüzden tüm canlılar için risk oluşturuyor.

Sanayilerde su arıtma cihazları kullanılması hem suların arıtılarak doğaya karışmasına katkı sağlıyor hem de sanayi içinde kullanımında katkı sağlıyor. Gerek dünya genelinde gerekse Türkiye de sanayideki suyun kullanımının azaltılması için değişik projeler uygulanmıştır. Bu projelerin amaçları su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için su tasarrufu şekillerinin geliştirilerek sudan yararlanmaktadır. Ev tipi su arıtma cihazları ve modellerinin aksine bunun için üç yöntem söyleyebiliriz;

  • Kullanılan suların arıtılarak tekrar kullanmak
  • Su tüketimini azaltmak
  • Tarımda kullanılan su miktarını azaltma

Yazdıklarımızdan da anlaşıldığı gibi suyun insan hayatında ne kadar önemli bir etkiye sahip olduğunu biliyoruz. Yapmamız gereken su kullanımını daha dikkatli yapmak. Su arıtma cihazlarını hayatımızın her alanında yer etmesini sağlamaktır. En önemlilerden biri de sanayi tipi su arıtma cihazı kullanmaktır.