OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Su Arıtımının 4 Sağlık Faydası

Su Arıtımının 4 Sağlık Faydaları

Temiz içme suyu yaşamak için çok önemlidir. Mevcut bir su arıtma sistemine sahip olmak birçok nedenden dolayı faydalıdır. ABD Hastalık Kontrol Merkezleri, insanların geniş çaplı sağlık faydaları nedeniyle her gün en az 64 gram su içmelerini tavsiye ediyor. İşte daha fazla arıtılmış su içmeye başlamanızın dört sebebi var.

Plastik Atıkların Azaltılması

Musluktan içmek yerine şişelenmiş su almayı tercih ederseniz, toprak çöpleri plastik şişelerle doldurmak suretiyle dünyadaki kirliliğe katkıda bulunuyorsunuz demektir. Su şişelerinde kullanılan plastik, ne gezegen için ne de sağlığınız için iyi değildir. Çoğunlukla içmeye gittiğiniz suya sızan BPA içerirler. HELP Sıhhi Tesisat, Isıtma, Soğutma ve Elektrik’den bir su arıtma sistemi , lavabonuzdan temiz su sağlayarak sorunu ortadan kaldırabilir.

Aletler için iyi

Yüksek kaliteli su, cihazlarınıza da fayda sağlayacaktır. Yumuşatılan su, aletleri verimli tutacak ve bu da size para tasarrufu sağlayacaktır. Aletler daha uzun süre dayanacak ve daha az bulaşık sabunu ve çamaşır deterjanı gerektirecektir. Yemeklerinizi ve kıyafetlerinizi rahatsız etmeden yıkamak için soğuk su da kullanabilirsiniz.

Araştırmacılar , arıtılmış suyla yıkanan yıkayıcıları yıkamak için 240 yıkama döngüsü için bulaşık makinesi ve çamaşır makineleri çalıştırdıktan sonra keşfedildi, oysa işlenmemiş su kullanan rondelalar düzgün bir şekilde çalışmaya devam etmek için kireç sökme işlemi gerektirdi.

Su ısıtıcılarında, araştırmacılar, arıtılmış suyun kullanılmasının, ısıtıcının verimlilik derecesini 15 yıla kadar korumaya yardımcı olduğunu bulmuşlardır. Su ısıtıcısından arıtılmamış su ile çalışan, ancak, ölçek birikimi nedeniyle neredeyse yarı yarıya verimliliği azaltır.

Sağlığınız için önemli olan

Su ve sağlık, CDC’nin hastalık salgınlarının başlıca nedenlerinin bazılarının içme suyuna bağlı olduğunu bildirdiği için net bir bağlantıya sahiptir. Organik ve inorganik madde ile kirlenmiş su da sağlık komplikasyonlarına neden olabilir. Çalışmalar, içme suyunda yüksek kurşunlu seviyelerini , çocuklarda gelişimsel gecikmelere, ADD’ye ve öğrenme güçlüğüne bağlamıştır .

Zararlı Organizmalardan

Korunma Çevre Koruma Ajansı % 90 Dünyanın su kaynağının işlenmesi, tedavi edilmeden içilebilir değildir. Tedavi edilmeyen su genellikle ishal ve kusma gibi hastalıklara yol açan mikroorganizmaları içerir. Su arıtma sistemleri, bu mikroorganizmaları ortadan kaldırabilir ve öldürebilir, suyu içme için güvenli kılar.

Temiz su sağlığımız için önemlidir ve evde su arıtma ile kolayca erişilebilir. Bu, ailenizi sağlıklı tutmanın en hızlı, en ucuz ve en kolay yoludur. Evde arıtılmış suya sahip olmak sadece içme suyunuzu arıtmaya yardımcı olmaz, aynı zamanda suyu kullanan tüm cihazların ömrünü uzatmaya da yardımcı olur. Bir su arıtma sistemi ön maliyetle gelebilirken, uzun vadeli faydaları size para kazandıracak ve ailenize fayda sağlayacaktır.

Ev su arıtma sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You must be logged in Log in »