OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Su Arıtma Cihazı Tavsiye

Su Arıtma Cihazı Tavsiye

Su kaynaklarının azalması ve şartlarının kötüleşmesi ile evlere giren suların kalitesinin düşmesi günümüzün sorunları arasında bulunmaktadır. Su kullanımı hayatın her noktasında oldukça önemli olup susuz bir hayat mümkün olmamaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yaşanan kaliteli ve temiz su sorununun önceleri damacana ya da şişe sularla çözülmeye çalışılması sonrası plastik materyallerde korunan suların sağlığa zararları konuşulmaya başlanmıştır. Bu nedenler damacana su tercihi günümüzde yerini su arıtma cihazı kullanımına bırakmaktadır. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan cihazlar yüksek düzeyde temizlik sağlayarak güvenli suları kullanıcılarına ulaştırmaktadır. Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri ise su arıtma cihazı tavsiye olarak hangi cihazların verileceğidir.

Su Arıtma Cihazı Avantajları

Su arıtma cihazı tavsiye edilmesinin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar başlıca;

  • Su şebekesinden evlere ulaşan kirli suyun filtreden geçirilmesi ve içerisinde yer alan zararlı ağır metaller ve mikroorganizmalardan arındırılması,
  • Şebekeden eve ulaşan suyun koku ve tadının arıtılarak daha rahat içimli bir su kalitesi sunulması,
  • Damacana ya da şişe suların odlukça yüksek fiyatlı olabilmesi durumunda arıtma sisteminin daha uygun fiyatlara su hizmeti sunması,
  • Su arıtma cihazları içinde yer alan su tankları sayesinde su kesintisi gibi beklenmeyen durumlarda bu depo sular kullanılarak kesintiden minimum seviyede etkilenme olarak sayılabilmektedir.

Su Arıtma Cihazı Çeşitleri

Su arıtma cihazı tavsiye edilirken bulunulan eve ve şebekeye uygun bir seçim yapılması önemlidir. Dünyada günümüzde en popüler ve kaliteli sistem olarak reverse osmosis yani ters ozmos yöntemi ile çalışan sistemler tercih edilmektedir. Çok aşama sağlayan filtreler sayesinde kirli sudaki zararlı maddeleri %99.9 oranında temizleyen bu sistem fiyatları alternatiflerine göre yüksek olsa da en kaliteli seçenek olmasıyla oldukça popülerdir. Su arıtma cihazları ev tipi ve endüstriyel olarak iki çeşide ayrılabilmektedir. Çok sayıda kişinin yaşadığı ya da çalıştığı kurumlarda endüstriyel sistemler tercih edilirken az sayıda kişinin ya da ailelerin yaşadığı evlerde genellikle ev tipi filtreleme sistemleri tercih edilmektedir.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazı tavsiye verilirken birçok farklı çeşitte ve özellikte ürünün bulunduğu unutulmamalıdır. Birçok farklı güç ve tipte bulunan ürünlerin fiyatları da bu doğrultuda oldukça değişken olarak seyretmektedir. Cihazda bulunan kasanın tipi, cihazın filtre sayısı, tank ve üretim kapasitesi gibi özelliklere bağlı olarak değişebilen cihazlar ayrıca firmaya göre de büyük farklılık gösterebilmektedir. Uygun fiyatlı bir arıtma cihazı arayanlar için ev tipi basit cihazların tercih edilmesi uygun bir bütçe ile kaliteli su erişimine ulaşımda faydalı olacaktır. Ayrıca cihaz satın alınırken cihazın servis özellikleri ve garanti süresi gibi noktalar oldukça önemli olup bu nedenle güvenilir ve tecrübeli firmalarla çalışmak daima dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You must be logged in Log in »