OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Su Arıtma Cihazı Teknik Özellikleri Nelerdir ?

Su Arıtma Cihazı Teknik Özellikleri Nelerdir?

Su arıtma cihazları, günümüzde birçok evde karşımıza çıkmaktadır. Teknolojinin sınırlarını aşması ile su arıtma cihazları daha verimli ve modern bir alet olmayı başarmıştır. Bu bağlamda insanlarda su arıtma sistemlerine daha çok yönelmeye başlamıştır. Şüphesiz günlük hayatta en çok tercih edilen su arıtmak için kullanılan cihazlardan bir tanesi olmuştur.  Çeşmelerden akan suyu berrak ve temiz bir hale getiren su arıtma cihazlarının teknik özelliklerini inceleyelim.

Arıtma İşlemi Nasıl Yapılır

En temel ve doğal kaynağımız olan suyu bizlere arındırarak sunan su arıtma cihazları, filtre sistemleri ile arındırma işlemini yapmaktadır. Filtre bazında mineral, alkalin ve detox filtre modelleri bulunmaktadır. Mineral filtre, arındırılacak suyun mineral seviyesini yükseltmektedir. Aynı zamanda mineral filtreden içilecek berrak su, kolesterolü dengeliyor. Alkalin filtre ise, suyun PH değerini maksimum yükseltiyor. Detoks filtre seçeneği, vücuda girebilecek her türlü toksini engellemektedir.

Özellikle su arıtma sistemlerinin günlük 24 saat içerisinde, 270 kg üzerinde su üretebilme kapasitesine sahip olduğu bilinmektedir. Cihazlar elektriğe hiç ihtiyaç duymadan çalışabilme özelliğine sahiptir. Su arıtma aletlerinin, su depolama tankları çok büyüktür. Bununla beraber su tankı hariç, ürün küçük olduğu için ev ve ofis ortamlarında yer kaplamayacaktır. Su arıtma cihazları filtreleri sayesinde çok sağlıklı bir içme suyu üretecektir.

Kaliteli Filtre Kullanmanın Avantajı

Su arıtma cihazlarında en önemli özellik elbette filtre modelleridir. Çünkü filtre modelleri sayesinde berrak bir su üretiliyor. Alkalin filtreden içilen berrak bir su, kişinin kemik erimesini önlüyor ve diş çürüklerine karşı önlem alıyor. Detoks filtre, suyun daha berrak olmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda, metabolizmayı düzenliyor ve kişiye enerji vermektedir. Bununla beraber zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Bir diğer mineral filtre ise, kalp sorunlarında riski en aza indiriyor. Antioksidan bakımından zengindir. Bununla beraber mineral filtreden üretilen suyun, cilde iyi geleceği de bilinmektedir.

Su Arıtma Cihazlarının Sağlık Yönünden Faydaları

Enerjinizin daha sağlıklı olması için, mental gücünüzün eksik olmaması için su arıtma cihazları ile üretilmiş sulardan içmek çok fayda sağlayacaktır. Su arıtılmış cihazları ile arındırılan su da asla bir mikrop, toz, beyazlık, kireç, bakteri gibi şeylerin bulunması söz konusu değildir. Birbirinden kaliteli su arıtma cihazları tamamen full berrak hakiki ve doğal bir içme suyu sağlar. Üstüne sağlıklı bir yudum tatmanızı sağlar. Günümüz de çeşme suları kullanımından kaynaklı birçok sağlık sorunu olduğu elbette kaçınılmazdır. Bunun sebebi ise bahsettiğimiz gibi bakteriler, tozlar, kireçler vs. olduğu ortadadır.

 

Su arıtma cihazı çeşmedeki suyu filtre sistemi ile tamamen arındırır. Su içinde toksin, sodyum vs. bulunması mümkün olmayacaktır. Su arındırma cihazları ile yapacağınız içecekler, çaylar, hoşaflar, kahveler vs. daima daha sağlıklı olacaktır. Su arındırma cihazı ile yapılan çay bir Karadeniz misali daima kıpkırmızı olacaktır. Günümüzde sizlerin de bildiği gibi çeşme suyu ile yapılan çaylar sağlıksız olduğu gibi tam kırmızı bir çay elde edilemediği de kaçınılmazdır. Suyu tamamen arındıran filtre çeşitleri sayesinde, tertemiz berrak bir su içeceksiniz.

Neden Evinizde Su Arıtma Cihazı Kullanmalısınız

Sayılmayacak kadar teknik özelliği ve birçok faydası olan su arıtma cihazı ürünlerinin, teknolojinin harikası olduğu da aşikâr. Şüphesiz su arıtma cihazları teknoloji alanında en iyi konumdadır. Çünkü sağlık ve lezzet açısından sınırsız faydalar sağladığı ortadadır. Dağ suyunun ne kadar sağlıklı olduğu ve harika lezzet de olduğunu biliyorsunuzdur. En kaliteli su arıtma cihazları sizlere bir dağ suyu içercesine çok sağlıklı bir içme suyu sağlayacaktır. Su içmek böbrek ve sindirim sisteminin çalışması için çok önemli bir yere sahiptir. Aynı şekilde bağırsakların gelişimi için de su önemli bir içecektir. Teknolojinin sayesinde ve su cihazlarının üretilmesiyle güne daima sağlıklı başlamak, artık mümkün olacak.

Son teknolojik yeniliklerle üretilen su arıtma cihazlarında, her özellik mevcuttur. Profesyonel arındırıcı filtre kullanıldığında, suyun bir mucize olarak tertemiz olarak üretilmesi tamamen teknolojik sistemle alakalıdır. Su arıtma cihazları sayesinde, insan sağlığı daha olumlu olacağı elzemdir. Çünkü çeşme sularına göre, su arıtma cihazları ile arındırılan sudan içmek çok daha sağlıklıdır. Gün geçtikçe su arıtma ürünleri teknolojiye birebir uygun ve daha fazla üretilerek, insan yaşamına katkıda bulunuyor. Son teknolojik ürünler ile tanışan insanlar, berrak bir suyun farkına varıyor.