OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazları, daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek için gereklidir. Yaşımızın cinsiyetimizin mesleğimizin hiçbir önemi olmaksızın dünyaca hepimizin iki ortak yanı vardır. Birincisi soluduğumuz hava ikincisi içtiğimiz sudur. Eviniz bir dağın eteğinde kurulan bir köy değilse veya da bahçeniz de bir su kuyusu yoksa doğal kaynaklı su içmiyorsunuz demektir. Doğal su içmemenin de sağlık açısından sorunlar yaşattığı aşikârdır.

Şu anda da iş imkânlarından dolayı da insanlar şehirleşmeye geçmiş bulunmaktadır. İnsanlar genelde şebeke suyu tüketmektedir.  Tabiki herkes daha temiz ve daha berrak sular içmek ister. Bunu hem sağlığı açısından hem de ekonomik açıdan birçok faydası bulunmaktadır. Herkesin aslında aşina olduğu bir teknolojiyle bunu gerçekleştirebilir. Her evde olması gerekenler arasında yer alabilecek bir teknolojidir. Günümüzde lüks değil ihtiyaç haline gelmiştir.

Peki, Bu teknoloji nedir? Su arıtma cihazları sayesinde eskilerde olduğu gibi çok fazla uğraşmak zorunda olmadan ve yorulmaya gerek kalmadan bizim için çok büyük mücadele veren bir teknolojidir. Eskilerdeki gibi suların mikroorganizmalardan temizlenmesi için kaynatmak zorunda kalmaksızın direk kullanabileceğimiz bir sistemdir.

su-aritma-cihazlari

Su arıtma cihazları kullanımını öğrenmeye başladığımızda karşımıza çıkacak olan bazı kavramlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ters ozmoz kavramıdır. Peki, bu ters ozmoz nedir ne için kullanılır? Ters ozmoz önceki yıllarda Amerika’da gemilerde kullanılan bir su arıtma yöntemidir.

Öncesinde çok maliyetli olduğu için pek kullanılmıyor olması insanları geri çekmiş. Fakat şu anda teknoloji sayesinde büyük gelişmeler yapılarak daha uygun bir fiyata satışa sunulmaktadır. Bunun yanında bir de filtre denilen kavram vardır. Aslında kulağa ne kadar önemsiz bir şey olarak da gelse çok büyük işlere imza atmış bir kavramdır.

Ters Ozmoz Nasıl Çalışır?

Ters ozmoz arıtma sistemi düşünüldüğü kadar karmaşık bir çalışmaya sahip değildir. Uygulandığı su arıtma cihazı ile su kendisine bir basınç uygulayarak suyu ikiye ayırır. Bunlar ürün suyu ve atık su olarak adlandırılır. Ürün suyu mikroorganizmalardan arınmış artık rahatlıkla içilebilir anlamına gelir.   Atık su ise adından da anlayabileceğimiz üzere zararlı maddelerin birleşmiş halidir. Peki bu sistemin arka planda nasıl çalıştığını merak edecek olursanız, baş rolde filtreler bulunmaktadır.

Bu filtreler membran filtre olarak adlandırılır. Membran filtre yarı geçirgen zardan geçirterek suyu tamamen temiz bir hale getirir. Eğer su da hala zararlı moleküller varsa bunlar membran filtresi üzerinde kalırlar ve geçemezler. Filtre dediğimizde beş adet filtre sayabiliriz. Bunlar Tortu filtresi, ön karbon filtresi, membran filtresi, ınnosenso filtresi ve anti bakteriyel filtre olmak üzere çeşitlidir.

 

Tortu Filtresi Nedir?

Membran filtresinin tıkanmasını önleyen bir filtre çeşididir. Bunun yanı sıra da kum gibi büyük partikülleri ayıklamakla görevlidir.

 

Ön Karbon Filtresi Nedir?

Klor ya da koku gibi zararlı organik kimyasal maddeleri elemekle görevli bir filtredir.

 

Membran Filtresi Nedir?

Zararlı moleküllerin suya karışmamasını önleyen bir filtredir.

 

Inno-SensoFiltresi Nedir?

Su arıtma cihazları içerisinde su da tat ve koku iyileştirmesi yapmaya sağlayan bir filtredir. Suyun iyileştirilmesinde büyük rol oynar.

 

Anti Bakteriyel Filtre Nedir?

Suyun daha hijyenik bir halde kalmasını sağlayan bir filtredir. Bu filtre çeşidi de yine suyun kalitesini arttırmak için gereklidir. Gördüğümüz üzere ne kadar kulağa basit gelse de aslında işlevlerinin hem büyük hemde ekonomi açısında gayet ulaşılabilir olduğunu görebiliyoruz. Su arıtma cihazları kullanmak için herhangi bir kontrol gerektirmez. Kendisi suyu otomatik olarak çekip temizleyip musluğunuza yönlendirerek daha temiz bir su tüketmemizi sağlar.

İhtiyacınız olan tüm fonksiyonları barındıran su arıtma sistemleri kiralama yaparak da kullanılabilmektedir. Detaylı bilgiye ulaşabilmek için Osds Su Arıtma Cihazları Hakkında Önemli Bilgiler başlıklı metine göz atabilirsiniz.