OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı

su-aritma-cihazi

Ev tipi su arıtma cihazı, temiz ve sürekli bir içme su kaynağı sağladığı için büyük bir avantaj sağlar. Bu nedenle damacana şeklinde olan sulara göre, son yıllarda özellikle tercih edilmektedir.

Su içmek, insanın hayatını devam ettirebilmesi için en önemli husustur. Ancak burada önemli olan, temiz su tüketebilmektir. Zira kirli sular, insan sağlığı için zararlıdır. Bu sebeple kullanılan su arıtma cihazı, suyu filtreleri sayesinde temizleyerek, içilebilir ve faydalı bir su sunar. Bunu yaparken şu gibi yöntemlerden yararlanır;

 1. Dezenfeksiyon,
 2. Çöktürme,
 3. Filtrasyon,
 4. Deiyonizasyon,
 5. Elektrodiyaliz,
 6. Ters Ozmos

Su arıtma cihazı tavsiye 2020 üzerine son teknoloji olan ters ozmos, sizlere daha kaliteli ve yararlı bir su sunar. Dolayısıyla bu sistemi evinize kurmak istiyorsanız, bu teknolojiden yararlanan bir cihaz seçmeniz önerilir.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazlarının Faydaları Nelerdir?

Günümüz şehir yaşantısında içme suyu sağlamanın, iki yolu vardır. Bu damacana ile satın almak ve musluk suyundan kullanmaktır.

Damacana ile alınan sular filtre edilerek getirilmekle beraber, içerisinde bulunan faydalı mineraller de filtrelendiği için suyun faydaları görülmemektedir. Ayrıca suların uzun süre güneşin altında kalması de plastik kabın kimyasal yapısını bozarak, suya zararlı etmenleri bulaştırmaktadır. Nitekim pek çok kişi damacana suyunda bir plastik tadı aldığını da belirtmektedir.

Ayrıca damacana ile alınan sular, aylık vaziyette maddi anlamda büyük bir yük olmaktadır. Musluk sularında bu durum olmasa da, filtre edilmeden kullanıldığı için zararlı maddeler de tüketilmektedir. Bu iki durum, insan sağlığı bakımından pek çok problem meydana getirir.

Burada devreye giren Alman tipi su arıtma cihazı, musluktan kullandığınız suyu filtre ederek, size tatlı ve zararsız şekilde sunar. İçerisinde bulunan filtreler, sadece zararlı etmenleri engelleyerek, tadını güzelleştirir ve içmeye hazır hale getirir. Su kesintisi gibi durumlarda deposunda su sakladığı için, sular gelene kadar sizi susuz bırakmaz.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları Nasıl Çalışır?

Ev tipi su arıtma cihazı çalışırken, filtreleme esasına dayanır. Sistemde bulunan filtreler kullanıcıya bağlı olarak değişmekle beraber genelde,

 1. 5 Mikron Sediment,
 2. Blok Karbon,
 3. 1 Mikron Sediment,
 4. Membran Filtre,
 5. Post Karbon,

Filtreleri bulundurur. Alman tipi su arıtma cihazı, şebekeden gelen suyu öncelikle 5 mikron sedimentten geçirerek, büyüklüğü 5 mikron ve bunun yukarısında olan zararlı unsurları eler. Ön filtreleme niteliğinde olup, sonrasında su blok karbon filtreye nakledilir.

Ardından blok karbon, şebeke suyunun içerisindeki kokuyu ve kloru temizleyerek, içimini yumuşatır ve daha sağlıklı bir su sunar. Buradan sonra, su 1 mikron sedimente gelir. Burada suyun içerisine karışmış ve 1 mikron ve daha düşük boyutta olan unsurlar filtrelenerek, suyun daha hijyenik yapıda olması sağlanır.

Bu üç filtre ardından, suyun fiziksel anlamda kirlerden arınmış ve içimi yumuşatılmış haldedir. Ancak bu su, henüz kullanılabilir değildir. Bunun için 1 mikron sediment ardından membran filtreye gelerek, erimiş vaziyette kimyasallar ve bazı bakteriler filtrelenir. Yarı geçirken nitelikte bir zara sahip olan filtre, minimum 2,5 atmosfer basıncıyla görevini yapar. Gerekli filtrelemenin yapılması ardından, içmeye hazır su elde edilmiş olur.

Sonrasında ise su, deponun tankına gider. Siz kullanmak istediğinizde, su buradan çekilir. Su size gelirken, son olarak post karbon filtreden geçer. Ancak bu filtre tatlandırıcı olup, suyu yalnızca daha tatlı içmenizi sağlar; dolayısıyla burada zararlı unsurlara karşı bir filtreleme yoktur. Burada genellikle tercih edilen, Hindistan cevizinden elde edilen özlerdir.

Su arıtma cihazı, daha pek çok filtre bulundurabilir. Ancak bunlar, kullanıcının isteğine bağlıdır. Örneğin içtiğiniz suyun mineral bakımından daha zengin olmasını istiyorsanız, mineral filtre içtiğiniz suyun mineral değerlerini yükseltir.

Tezgâh Üstü Su Arıtma Cihazı

Günümüzde kullanılan iki farklı arıtma sistemi vardır; tezgâh altı ve tezgâh üstü su arıtma cihazı. Bunların ikisi de aynı olup, çalışma prensipleri ve avantajları arasında değişiklik yoktur. Burada yalnızca sistemin nerede bulunduğu meselesi vardır.

Tezgâh altı su arıtma cihazları sistemlerinde, cihaz mutfak tezgâhınızın alt kısmına kuruludur. Böylece mutfakta ekstra bir yer kaplamaz ve dekoratif bir bozukluğa neden olmaz. Tezgâh üstü su arıtma cihazı ise bunun tam aksidir. Dolayısıyla pek çok kişi, sistemin alt kısımda olmasını tercih etmektedir.

Tezgâh üstü modeller, takıldıkları yerde bir yer kapladığı için, sizin kullanabileceğiniz alanı da daraltmaktadır. Bu nedenle tezgâh altı modeller seçmek, sizin için daha kullanışlı olacaktır.

Su Arıtma Cihazları Fiyatları 2020

Ev tipi su arıtma cihazı fiyatları 2020, seçmiş olduğunuz ürüne ve markaya göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca seçtiğiniz filtrelere ve bunların sayısına göre de ücretler değişiklik gösterecektir. Sizlere daha sağlıklı su içirebilmek için hizmet veren firmamız, size uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleriyle kaliteli suya ulaşa imkânı vermektedir.

Next

Comments are closed.