OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

Bu önemli teknolojilerden birisi olan ev tipi su arıtma cihazı genellikle tezgâh altı veya da su sebili olarak kullanılmakta. Tezgâh altı arıtma cihazları kapalı kasa olarak kullanılır. Kapalı kasa arıtma cihazları da kendi arasında modellere ayrılır. Ev tipi su arıtma cihazlarını kullanmaya teşvik eden şeylerden birisi kolay bir montaja sahip olmasıdır.

Biliyorsunuz ki içtiğimiz sular çok temiz değiller. Ve ekonomi açısından da sıkıntılı sıkıntı çekmenize sebep olabiliyor. Her kullandığımız suya ücret veremeyiz herkesin ekonomisi bunu kaldıramayabilir. Hem sağlık açısından da sıkıntı olabilir. Çünkü depodan gelen veya da kuyudan basılan sular temizlenmesi açısından klorlanıyor.

Bunu da içmemiz ya da yemeklerimizde kullanmamız pek mümkün olmuyor ve bunun içinde su arıtma cihazı kullanmak daha avantajlı geliyor. Hem içme suyumuz tertemiz hem yemeklere kullandığımız sular temiz hale gelmiş oluyor. Tezgâh altı su arıtma cihazları arıtmalı sebillere nazaran daha yüksek fiyattadırlar.

Tezgâh altı su artıcıları üç ayda ya da altı ayda bir filtre değişimi yapılarak daha uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz. Ev tipi su arıtma cihazları tezgâh altının yanı sıra tezgâh üstü olarak da adlandırabilir. Ev tipi su arıtma cihazlarının fiyatları filtresinin markasına göre işlevine göre değişim göstermektedir.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazlarının Aşamaları Var mıdır?

Ev tipi su arıtma cihazlarının bir de aşamalı olanları vardır. Örneğin beş aşamalı bir sistem ile altı aşamalı bir sistem arasında değişkenlik gösteren farklar vardır. Endüstriyel su arıtma cihazları ile aynı işleve sahip olan ev tipi su arıtma cihazlarının en büyük amacı musluklardan akan şebeke sularının daha temiz ve içilebilir hale getirmektir.

Bunun yanı sıra su arıtma cihazlarınız da diğer kullandığımız eşyalar gibi belli başlı kapasiteleri bulunmaktadır. Örneğin beş litreden başlayıp seksen litreye kadar yükselmektedir. Bir de sanayi tipi de su arıtma cihazları vardır. Sanayi tipi su arıtma cihazları ev tipi su arıtma cihazlarına göre daha kapsamlıdır.

Uzun ömürlü kullanım sağlayabilmek için temizliğine önem verilmelidir. Filtresi kullanımına uygun bir şekilde değiştirilmelidir. Değiştirilmediği takdirde yani temizliğine önem verilmediği takdirde uzun ömürlü kullanım sağlanamaz. Herkesi sağlık açısından kolaylık sağlayan bir teknolojidir su arıtma cihazları. Su arıtma cihazlarının en büyük etkenleri bildiğimiz üzere filtreleridir. Filtreler markasına göre fiyat farklılığı göstermektedir.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları Kullanım Alanları

Osds CLARYİNG RF-48 Tezgah Altı Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı gibi Ev tipi su arıtma cihazları ofis gibi küçük yerde kullanılmak için avantajlı bir alettir. Ev tipi su arıtma cihazları bilinmediği için yüksek meblağlar ödendiği düşünülür fakat ekonomik olan ev tipi su arıtıcıları da mevcuttur. Su tasarrufu yapmak isteyenler ve ekonomik açıdan kendilerini zora sokmak istemeyen bireyler ev tipi su arıtıcıları kullanabilirler. 5 litre ile 80 litre arasında değişiklik gösteren su miktarı bir evin su ihtiyacını karşılayabilir.

Her arıtma cihazında kullanıldığı üzere ev tipi su arıtma cihazlarında da değişik filtreler kullanılır. Bunlar kendi aralarında farklılıklar gösterir. Her filtrenin kendine özgü bir görevi vardır. Ev tipi su arıtma cihazı alırken içinde kaç adet filtre bulunduğuna kullanılan malzeme kalitesine göre de fiyatlar değişir. Genel olarak fiyat ağırlık verdiği için ucuz ama kalitesiz ürünler alınmaktadır. Ürün ne kadar ucuz olması önemli değildir. Ev tipi su arıtıcılarda önemli olan şey içinde bulunan filtrenin kalitesidir. Eğer filtreniz kalitesiz ise suyunuz da bir o kadar temiz değildir. Fakat filtreniz kaliteli ise suyunuz güvenilir bir şekilde temizlenmiştir. Sizde eğer temiz su içmek istiyorsanız sağlığınızı düşünüyorsanız sizde evinize ofisinize su arıtıcısı gönül rahatlığı ile taktırabilirsiniz.