Sıkça Sorulan Sorular

Destek
Ürün Garantisi
Suyun Önemi
Sıkça Sorulan Sorular
Gizlilik Ve Güvenlik Politikası
Müşteri Deneyimleri
Servis Deneyimleri
Kvkk Gizlilik Politikası

Su arıtması, belirli bir sağlık seviyesine getirilmek için daha kabul edilebilir, su kalitesini artıran işlemdir.

Ters osmoz (reverse osmosıs system), filtreleme işlemi sırasında suya basınç uygulanarak sudaki mikropartiküllerin ve ağır metallerin ayrıştırılma işlemidir. Bilinen en etkin su arıtma yöntemine sahip olan ters ozmos su arıtma cihazları, önceki aşamalarda ayrıştırılması güç olan küçük boyutlu maddeleri sudan arındırma konusunda başarılıdırlar.

Arıtılmış sular, içerisinde bakteriler, çeşitli mikroorganizmalar, kimyasallar ve diğer zararlı maddeler olmadığı için içme suyu kalitesindedir. Bunun yanı sıra içerisinde demir, çinko, kalsiyum, magnezyum ve diğer mineraller açısından zenginleştirilir. Şişelenmiş sular gibi bekleme problemi olmadığı için de güvenle kullanılabilir.

Doğada bulunan kaynak sularının pH değerleri içerdikleri maddelere göre oldukça farklılık göstermektedir. Hem doğal kaynaklarda hem de içme sularında suyun pH değeri hafif alkali veya nötr olmalıdır. Ayrıca kaynak sularında en uygun pH değeri 6,5 ile 8,5 arası olmalıyken içme sularında ise 6,5 ve 9,2 arası olmalıdır.

Cihazlarımız 6 aşamadan oluşmaktadır.

NSF,ISO belgelerimiz mevcuttur. Bu belge ev tipi su arıtma cihazı ve sanayi tipi su arıtma cihazının tüm analizleri yapılarak dünya çapında bağımsız kuruluş raporu hazırlamaktadır.

Sediment filtreler 6 ay kullanılabilir. Değiştirilme yapılmayan filtreler suyun kalitesi ve tadını bozar. Aynı zamanda suyun renginde, kokusunda, lezzetinde kalite düşüklüğü görülür. Su arıtma cihazlarında filtrelerin kullanım şekli ve suyun kalitesi filtrelerin değiştirilme süreleri belirler. Su arıtma cihazı filtrelerin farklı bir arıtma özelliği vardır. Membran filtreler genellikle 2 yıl, kullanımdan sonra değiştirilmelidir.

5 Micron Filtreler 6 ay, kullanımdan sonra değişim yapılmalıdır. Aktif Karbon Filtre tahmini olarak 3 ve 9 ay kullanımdan sonra değişim gerekir. Karbon Block Filtre 6 ay kullanım sonrası değiştirmek ister.  Post Karbon Filtreler- 1 yıl, sonra değiştirilebilir. Mineral Filtre- 12 ile 24 ay arası değişim süresine sahiptir. Alkali Filtre – 1 ile 1,5 yıl arasında değiştirilir.

Su arıtma cihazlarındaki en önemli faktör filtreleridir. 3 ön filtreler 6 – 8 ayda bir, arka filtreler 1-2 senede bir defa değiştirilmesi önerilir.

Bir filtreyi değiştirmenin ana nedenlerinden biri, cihazın daha iyi performans göstermesidir. Her 2 yılda bir değişiklik olduğu için bu bir bütçe zorlama durumu değildir. Süresi dolmuş bir su arıtma cihazında filtrenin değiştirilmemesi, düşük kaliteli su gerektirecektir. Bu nedenle son kullanma tarihi geçmiş filtrelerin değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde cihazınız arızalanır.

Bizden almış olduğunuz su artıma cihazınızın, herhangi bir firma ile iltibata geçip filtreleri ve ya cihaz içerisindeki aksamları değiştirdiğiniz taktirde cihazınızın garanti süresi sona eder.

Bizleri arayıp teknik servis talebinde bulunduğunuzda, şirketimiz tarafından hizmet alabilmeniz için bilgileriniz (isim – soyisim, adres, telefon numara) istenecektir.