OSDS Arıtma Sistemleri

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 09:00 - 19:00

Sertifikalı Ürünler

Arıtma Sistemleri

7/24 Telefon Hattı

(0212) 436 36 77

Su Arıtma Cihazı Fiyatları ve Modelleri

Su Arıtma Cihazı Fiyatları ve Modelleri birden fazla çeşide sahiptir. En iyi su arıtma cihazı, hayatımızı devam ettirebilmemiz için gerekli sağlıklı ve temiz suyu sağlaması nedeniyle büyük bir önem sahibidir. Çalışma prensibi bakımından filtreleme prensibine göre çalışan bu sistemlerin seçiminde, dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır.

Bunlardan bir tanesi, sistemlerinin kapağının açık mı, yoksa kapalı mı olduğudur. Bu durum tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Ayrıca pompalı ve pompasız sistemler de mevcuttur.

Tezgâh üstü su arıtma cihazı ile tezgâh altı sistemlerin bir farkı olmamakla beraber; eğer mutfak dekorasyonunuza önem veriyorsanız ve tezgâhınızın üst kısmında size daha fazla alan kalmasını istiyorsanız, tezgâh altı modeller tercih etmeni önerilir.

Su Arıtma Cihazı Modelleri Nelerdir?

Alman malı su arıtma cihazı, iki farklı modelde bulunur,

  1. Ev tipi su arıtma cihazı,
  2. Endüstriyel tip su arıtma cihazı,

Bu ürünler ilginizi çekebilir;

Ev tipi arıtıcılar:

Sanayi tipi arıtıcılar:

İki cihaz da aynı prensipleri paylaşmakla beraber, kapasiteleri birbirinden farklıdır. Ev tipi su arıtma cihazı, firmamız tarafından size farklı seçenekler ile beraber sunulur. Burada isteğinize göre 12 litre depo sahibi olan ve saatte 10 litre dolum yapan ürünlerimizden bir tercihte bulunabilir, isterseniz 8 litre tank haznesi olan ve saatte 7 litre üretim yapan seçeneklerimizi tercih edebilirsiniz.

Ev tipi modellerimiz farklı filtre seçeneklerine sahip olup, reverse osmosis teknolojisi, pompalı sistem ve kapalı kutu şeklinde size sunulmaktadır.

Endüstriyel tip su arıtma cihazlarımız ise TSE, CE, ISO, ISO 9001 belgeli olup, iş yerlerine özel modellerimiz son teknoloji seçeneklerden olan elektrikli sistemle su üretimi sağlamaktadır. Farklı filtre seçenekleri mevcut olup, arzuya göre alkalin, detox ve mineral filtre ayrı vaziyette istenebilir. Günde 1000 litre gibi su üretebilen seçeneklerimiz mevcut olup, tüm iş yerinizin ihtiyacını karşılamaya yetmektedir.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları ve Filtreleri Nelerdir?

Alman malı su arıtma cihazı olarak sunduğumuz modellerde, farklı filtre seçenekleri vardır. Bunların her biri farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmakta olup; tüm sistemi tercih ederseniz daha sağlıklı şekilde yaşamanız mümkündür. Tercih edebileceğiniz filtreler,

  1. Membran filtresi,
  2. 5 mikron filtre,
  3. Aktif karbon filtre,
  4. Karbon block filtre,
  5. Post karbon filtre,
  6. Mineral filtresi,
  7. Alkali filtresi,
  8. Detox filtresi,

Gibi seçeneklerdir. Bunların haricinde 1 mikron filtre gibi, farklı seçenekler de mevcuttur.

Detox filtresi: Detox filtresi, içtiğiniz suyun düzenli bir yapıya girmesini sağlayarak, vücudunuzdaki emilimini yükseltmektedir.  Bu sayede böbreklerinizde ve bağırsaklarınızda şişmenin önüne geçerek, daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır. Eğer tüm filtrelerinizi zamanında değiştiriyorsanız, bu filtreyi değiştirmeniz gerekmemektedir.

Alkali filtre

Alkali filtre, içtiğiniz suyun içerisinde mevcut olan yabancı maddeleri arındırarak, daha saf bir su sunmaktadır. Bu esnada pH seviyesini de yükselterek, suyun kalitesini arttırmaktadır. Bu filtrenin değişim süresii 1-1,5 yıl arasında olup; değiştirilmemesi durumunda su eski kalitesini kaybedecektir.

Mineral filtresi: Mineral filtresi, yapısında kalsiyum ve magnezyum bulundurmaktadır. Böylece tükettiğiniz sudan gördüğünüz faydaları arttırabilir, daha dinç bir bedene kavuşabilirsiniz. 12 ile 24 ay içerisinde bir değişim süresi bulunduran mineral filtreleri, yapay tatlandırıcı asla bulundurmaz. Eğer değişim yapılmazsa, suda bulunan mineraller de azalacaktır.

Post karbon filtre: Post Karbon filtresi, suyun filtre edilmesinde son aşamadır. Buraya gelen su artık berrak, içilebilir bir sudur. Ancak post karbon, tatlandırıcı uygulayarak, daha tatlı bir hale getirmektedir. Burada Hindistan cevizi aroması gibi doğal tatlandırıcılar kullanılarak, daha iyi bir içme zevki sunulmaktadır. Filtrenin değişim süresi 1 yıl olup, değiştirilmemesi durumunda üzerinde yosunlar ve tortular birikecek, böylece suyun tadını olumsuz yönde etkileyecektir.

Karbon blok filtresi:  Suyu kötü kokusundan ve tadından arındırmak için kullanılan bu filtre, 3 ile 9 ay arasında değiştirilmesi gerekir. Eğer değişim yapılmazsa, membran filtresine daha fazla görev düşeceği için, değişim süresi azalacaktır.

Aktif karbon filtresi: Karbon blok gibi bu filtre de suyu kötü kokusundan temizlemek için kullanılır. Bunun değişim süresi de 3 ile 9 ay arasında olup, buna özen gösterilmemesi durumunda membran filtresinin süresi de azalacaktır.

5 mikron filtre: Alman malı su arıtma cihazı fiyatları oldukça uygundur. ilk aşaması olan 5 mikron filtre, suyun beraberinde gelen toz, kum ve 5 mikrondan büyük her unsuru temizlemek için kullanılır. Bu sayede kaba pislikler alınır. Ancak 5 mikron boyutunda olmayan ve kimyasal unsurlar, sonraki filtrelerde temizlenir. Değişim süresi 6 ay olup, eğer buna uyulmazsa filtreleme yapmayacağı için membran filtre de görevini tam yapamaz hale gelecektir.

Membran filtresi: Suyun fiziksel ve kimyasal temizliğini yapan filtre, suya güzel bir koku sağlayarak, daha berrak bir yapıya sokar. Değişim süresi 2 yıl gibi uzun bir süre olmakla beraber, eğer diğer filtrelere önem gösterilmemişse bu süre düşer.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazı fiyatları 2020, yukarıda bahsetmiş olduğumuz filtrelerden, kaç tanesi seçmiş olduğunuz ile doğru orantılıdır. Ayrıca seçilen her model, farklı teknoloji ile üretildiği için bu da bir değişiklik sebebidir.

Firma olarak size sunduğumuz su arıtma cihazları, ekonomik fiyatlar ve uygun ödeme seçenekleri ile beraber sizlere sunulmaktadır. Evlere ve iş yerlerine sunduğumuz modellerimiz, sağlığınızı korumanız için tüm ayrıntılara sahip şekilde size sunulmaktadır.

Comments are closed.